ULUSLARARASI EĞİTİM

VATEL RUHU

VATEL RUHU

Vatel’in Misyonu

Vatel’in Hedefi

Birlik ruhuyla çalışan eğitmenler.

 

 

 

 

 

Vatel’in Misyonu : Iş hayatının gerçeklerine uygun bir eğitim…

30 yıldan fazladır, Vatel International Hotel & Tourism Management Business School'da uluslararası turizm ve otelciliğin gelecekteki orta ve üst düzey yöneticilerini yetiştiriyoruz.
Turizm sektörü 20 yıl boyunca ilerliyor. Ekonomik, siyasi ve sosyal krizlere rağmen, uzun vadede güvenli bir sektör.

Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) uzun vadeli tahminleri :

 • Uluslararası seyahat edecek turistler : 2030 yılında 1,8 milyar olacak. 2010 ve 2030 yılları arasında yılda ortalama% 3.3 oranında artacak;
 • 2010 ve 2030 arasında, gelişmekte olan ülkeleri ziyaret edenlerin sayısı,  (yılda % 4,4) gelişmiş ekonomilere göre ( yılda % 2.2 ) 2 kat daha hızlı büyüyecek;
 • Gelişmekte olan ülkelerin pazar payı 1980 ile 2012 yılları arasında %30’dan %47’ye yükselmiştir. 2013’da bu oranın %57 olması beklenmektedir. Bu rakam, 1 milyardan fazla uluslararası gezginin seyahat edeceği anlamına geliyor.

Sonuç olarak, uluslararası otel grupları dünya’da büyümeye devam ediyor ve edecek !

Bu ülkelerin gelişimini desteklemek için, uluslararası düzeyde çalışabilecek operasyonel yöneticiler ve uzmanlara ihtiyaç duyulacaktır.

Dünya’da otel yöneticiliğinde 2 farklı eğitim yöntemi gözlemlenmektedir:

 •  Avrupalı yönetim : 2 asırlık otelcilik tarihiyle paralel bir geçmişe sahip eğitim yöntemidir. Sistem tamamen hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti üzerine odaklanmıştır. Müşterilerin kültürel farklılıkları ile otelin ve çalışanlarının bulunduğu coğrafi özelliklerin ikisini birden göz önüne alır.
 •  Amerikan tipi yönetim : Avrupa yöntemine göre daha yeni icat olmuş bir yönetim tarzı olmakla birlikte, daha çok sonuç ve finansal başarıya yönelik yönetim biçimidir. Bütün çalışanların belli katı kurallara tamamen uymasını gerektiren bir sistemdir.

Vatel, Avrupalı yönetim tarzıyla eğitim vermeyi seçmiştir : Böylelikle Fransız ağırlama sanatının en ince ayrıntılarını, kalite ve zerafet duygusuyla geleceğin yöneticilerine aktarıyoruz.


Vatel’in hedefi : Öğrencilerimizin başarısı !

Öğrencilerimizin başarısı

 • Kapasitelerini artırmak ;
 • Kariyer hedeflerine ulaşmaları için onları desteklemek ;
 • İş dünyasının beklentileri doğrultusunda, kaliteli bir eğitim almalarını sağlamak.

Vatel’in bütün eğitim sistemi bu hedeflere ulaşmak için tasarlanmıştır.

Vatel ruhu, hayat boyu unutulmayan değerler.

  5 ana maddesi vardır :

 •  Öğrenci ile eğitim gördüğü Vatel okulu arasında kurulan yakın ilişki, gelecekteki iş yaşantılarının tasarlanmasında büyük rol oynar .
 •   Öğrencilere deneyim kazandıran sistem :
   - Teorik bilgilerin pratik uygulamalarla birleşimi ve staj dönemlerinde gerçek iş yaşantısına uygun olarak birebir yaşanması.
   - Kendi kariyer hayatını belirleme özgürlüğü.
 •  Öğrencileri iş hayatının gerçekleriyle tamamen yüzleştiren bir bilgi birikimi sunuyoruz. Böylelikle gelecekteki iş yaşantılarında neleri nasıl tasarlayıp, nasıl hayata geçirmeleri gerektiğini öğretiyoruz.
 •   Zorunlu kıyafet, nazik üslup, amirlerine saygı, takım duygusu, dünyanın farklı kültürlerine açılım gibi uygulamalarla, otelciliğin mutlak kurallarını daha eğitimin ilk gününden itibaren geleceğin yöneticilerine aşılamaya başlıyoruz.
 •  Konferanslar, tanıtım günleri, 29.000 kişilik mezunlar ağı… vb uygulamalarla turizm ve otelcilik dünyasının profesyonelleriyle yakın iletişim kurmanın ayrıcalığını Vatelien’lere sunuyoruz.

Takım ruhuyla çalışan eğitmenler

Vatel okullarının eğitmen kadroları hem uluslararası otelciliğin önde gelen profesyonel yöneticilerinden, hem de dünyanın en kaliteli eğitim kurumlarında ders vermiş akademisyenlerden oluşmaktadır.

Her biri bilgi birikimlerini ve bu mesleğe olan tutkularını paylaşmak için buradadır.  Sürekli oalrak en yeni teknik ve teorik bilgilerle eğitimlerini güncelerler. Karşılıklı iletişime dayalı eğitim metodları ve şirket yönetiminin gerçekliklerini göz önüne alan sistemleri sayesinde; öğrencilerin doğru analizler yapmalarını ve uygun işletme yöntemlerini kullanmalarını sağlarlar.

VATEL'i ARA
VATEL ISTANBUL
Banu KIRMAZ
Prof. +90 212 210 1010 +90 532 251 5003
  3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası