ULUSLARARASI EĞİTİM

OTELCİLİK OKULLARI DÜNYA SIRALAMASI

OTELCİLİK OKULLARI DÜNYA SIRALAMASI

DİKKAT!

Otelcilik okulları sıralamalarının artması ile, Vatel grubu olarak size hatırlatmak isteriz : Şu anda güncel hiçbir resmi sıralama yok!

Son aylarda, internette ve medyada birçok otelcilik okulu sıralaması çıktı ama bu listelerin hiçbiri resmi ve bağımsız kuruluşlar tarafından yapılmamıştır.

ABD’li borsaya kote fonlar tarafından yönetilen özel okul grupları veya diğer yabancı sermaye kuruluşlarınca finanse edilmiş olan bu anketler, önceden belirlenmiş deneklerle ve katılımcılarla yapılmıştır. Sonuçların aldatıcı olduğu ortadadır.

Bu anketlerde ismi ilk sıralarda yer alan okulların da bulunduğu İsviçre’de; reklam rekabet ve iletişim kurulu bu tarz okulların yaptırmış olduğu anketlerin sonuçlarının insanları alatmaya yönelik olduğunu ve gerçeklikten uzak olduğunu resmi olarak bildirmiştir.
 
Vatel Grubu ve dünyada bulunan 31 okulu, bu tarz aldatıcı listelerden tamamen çekileceğini; ve bu tarz hileli pazarlama yöntemlerine asla başvurmayacağının bir kez daha altını çizerken, öğrenci adayları ile velilerden bu pazarlama çalışmalarına alet olmamalarını ve geleceklerini şekillendirecek otelcilik okullarını daha ciddi ve objektif kuruluşlar tarafından yayınlanmış anketlerle değerlenirmeleri gerektiğini hatırlatır.

Güvenilebilir anket ve objektif kaynak bulunamaması durumunda, dünyanın farklı ülkelerinden otelcilik dünyasının önde gelenlerinin ve turizm otelcilik mezunlarının deneyimlerinden yararlanarak da en iyi şekilde izlenim edinilebilir.


 

Vatel 31 Okul, 7.000 Öğrenci ve 29.000 Mezun ile Dünyanın 1 Numaralı Otelcilik Okulu.

VATEL'i ARA
VATEL ISTANBUL
Banu KIRMAZ
Prof. +90 212 210 1010 +90 532 251 5003
  3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası