KAMPÜS

Lisans Derecesi

Lisans Derecesi

 

BİR DÖNEM TÜRKİYE, BİR DÖNEM FRANSA'DA EĞİTİM FIRSATI!

Yurt dışı deneyimi olmadan, otel yönetiminde başarı yakalanamaz...

 

VATEL'de teorik dersleri Türkiye'de, pratik uygulama eğitimlerini Fransa'nın Nimes şehrindeki kampüsümüzde gerçekleştirme imkanı sizi bekliyor!

Bu sistemle, tüm teorik dersleri 4 ayda İstanbul'da bitirip uygulamalı eğitimlerinizi 10 hafta boyunca Avrupa standartlarında, Fransa'nın güneyindeki Nimes şehrindeki kampüs-otelimizde geçirme fırsatını yaşayacaksınız. Bu deneyimden sonra artık uluslararası otel yöneticiliğine ilk adımı atacak, gözlerinizi çok daha yüksek hedeflere odaklamayı başaracaksınız! 

 

  

VATEL DİPLOMALARI FRANSIZ TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLİR VE TÜM DÜNYADA TANINIR.*

Günümüzde turizm ve otelcilik dünyası globalleşmiş ve çok uluslu hale gelmiştir. Bu sebeple sektöre sürekli iyi yetişmiş kalifiye yöneticiler aranmaktadır.

Bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla Vatel (3+2) 5 yıla tamamlanabilen 2 ayrı program sunmaktadır:
Uluslararası Otel Yönetimi Lisans Programı
Eğitim süresi 3 yıldır. Her sene eğitimler 6 ay boyunca devam eder. Bu 6 ayın üç ayı okulda teorik derslerle, üç ayı uygulama otelinde pratik derslerle geçer. Pratik uygulamalarımız için Türkiye’nin en iyi 4 ve 5 yıldızlı otelleri ile anlaşmalarımız vardır.

Bu sistem sayesinde, öğrencilerimiz pratik ile teorik eğitimlerin kusursuz karışımıyla “otel yöneticiliği” mesleğini olabilecek en iyi şekilde öğrenirler. Daha mezun olmadan Türkiye ve dünyanın dört bir yanında bulunan otellerden iş teklifleri alırlar. Kendine güvenen, işini en ince ayrıntısına kadar yapabilen bireyler olarak kariyerlerine başlarlar ve hızla yükselirler.

İlk yıl 6 aylık eğitimden sonra sınavlarımız olur. Sonrasında öğrencilerimiz zorunlu yurt içi stajları için uygulama otellerimizden birinde 4 ay boyunca çalışıp işin daha detaylı boyutlarını yaşayarak öğrenirler.

Stajları okulumuz ayarlamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi uluslararası standartta 4 ve 5 yıldızlı otellerde staj yapılmaktadır.

Stajdan sonra, ikinci yıllarında öğrencilerimiz yine aynı şekilde 6 aylık; ama bu sefer biraz daha farklı, ekstra derslerle ve uygulamalarla eğitimlerini sürdürürler. Dileyen öğrenciler, yıllık not ortalaması, ve disiplin durumu baz alınarak, Marco Polo programı (Erasmus programının farklı bir versiyonu) dahilinde, dünyanın 4 farklı kıtasında bulunan 25 Vatel kampüsünden birinde ikinci yıllarını tamamlayabilirler. Beş aylık zorunlu yaz stajı ise “İngilizce konuşulan” bir ülkede yapılmaktadır; ABD, İngiltere, Kanada, İskoçya, İrlanda, Malta, Avustralya, Belçika, İsviçre, Dubai, Maldivler, Tayland, Singapur, Endonezya, Yunan adaları gibi...  Stajlar ikinci yılda da, okulumuz öğrencileri için 4 ve 5 yıldızlı uluslararası prestijli otellerde ayarlanmaktadır.

VATEL Istanbul olarak, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan çok önemli bir staj sistemiyle büyük bir anlaşmamız vardır. Bu sayede öğrencilerimiz dünyadaki 45 seçkin otelcilik okulu ile birlikte, 90’dan fazla ülkede 1000’den fazla uluslararası otelde kolaylıkla staj imkanı bulur.Bu sistem ile, öğrencilerimiz diledikleri ülkelerde diledikleri otellerle doğrudan iletişime geçerek iş veya stajlarını kendileri de ayarlayabilmektedirler. Bu olanak, Türkiye’de hiçbir otelcilik okulunda veya üniversitede bulunmamaktadır.

Üçüncü ve son senemizde ise öğrencilerimiz biraz daha derinleştirilmiş dersler içeren 6 aylık eğitimden sonra  mezun olmaktadır. 3. yılın sonunda da, dileyen öğrencilerimiz 6 aylık yazlık staj ve yöneticilik pratiklerini gerçekleştirebilirler. Bu noktada staj yerlerini kendileri ayarlamaya çalışan öğrencilerimiz artık otelcilik sisteminin bir parçasıdırlar ve iş mülakatlarında kendilerini kanıtlamaları gerekmektedir. (Son yıl staj ayarlamalarını kendileri gerçekleştiren öğrencilerimizin diledikleri otel ve bölümlere yerleşme oranı %100'dür.)


 

 

*Özel bilgi: VATEL International Business School diplomaları, 2016 yılı itibariyle Türkiye'de YÖK tarafından tanınmamaktadır. Okulumuz, TC. Kadir Has Üniversitesi - Yaşamboyu Eğitim Merkezi Sertifika Programı'na bağlı olarak eğitim vermektedir. Detaylı bilgi için, bize ulaşabilirsiniz...

OKUL SORUMLUSU
Okulumuz ile iletişime geçin

Okul Direktörü
Banu KIRMAZ
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Maslak Neotech Kampüsü, Maslak 1453 Yerleşkesi Maslak /Sarıyer
İstanbul - TR

Okulumuz ile iletişime geçin
+90 212 210 1010 +90 532 251 5003
3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası
HABERLER
Otel Yöneticiliği Sertifika Programı

01/03/2019 Otel Yöneticiliği Sertifika Programı

VATEL İstanbul ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve [...]

VATEL,

29/11/2016 VATEL, "Dünyanın En İyi Otelcilik Okulu" ödül [...]

VATEL International Business School, bu yıl 17.’si düzenlenen Worldwide [...]

OKUL SORUMLUSU
Okulumuz ile iletişime geçin

Okul Direktörü
Banu KIRMAZ
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Maslak Neotech Kampüsü, Maslak 1453 Yerleşkesi Maslak /Sarıyer
İstanbul - TR

Okulumuz ile iletişime geçin
+90 212 210 1010 +90 532 251 5003


BASIN ODASI