KAMPÜS

Pera Palace Otel Gezisi

VATEL İstanbul olarak, öğrencilerimizi farklı otel konseptleriyle tanıştırmaya büyük önem veriyoruz.


Pera Palace Otel Gezisi

Her Perşembe günü, sektörün önde gelen otel markalarına saha gezisi düzenliyoruz. Bu geziler sayesinde öğrencilerimizin serviste mükemmeliyetçilik, zorlu şartlara rağmen aynı kalması gereken yüksek standartlar, otel yönetimi, storytelling gibi ileride kendilerinden beklenen görev tanımları konusunda bilgi sahibi olmalarını öngörüyoruz.

Otel Yönetimi eğitimi alan öğrencilerimizin teorik bilgilerini saha aktiviteleriyle birleştirerek pekiştirmeleri oldukça önemli. Otel gezileriyle asıl amaçlanan öğrencilerimizin sektörü bir bütün olarak görerek kavramaları ve sektörün ileri gelen isimleriyle sohbet etme şansını yakalayarak onların kariyer hikayelerini dinleyerek otelcilik sektörü hakkında bilgi sahibi olmalarıdır. Bu sayede öğrencilerimiz sektör dinamiklerini daha iyi anlayabilecekler ve gelecekte kendileri için en doğru departman ya da otel konsepti seçimi yapabilecekler.

Bu çerçevede ilk otel ziyaretimiz tarihi önem taşıyan ve 126 yıllık bir tarihe sahip Pera Palace’a oldu.

Pera Palace hem son derece merkezi bir lokasyona sahip hem de nefes kesen bir manzarası var. Bu otel çok özel misafirleri ağırlamasıyla meşhur, hatta bazı odaları daha sonradan Ernest Hemingway ve Agatha Christie gibi misafirlerinin isimlerini almıştır.

Aynı zamanda Pera Palace, modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de çok sık kaldığı bir oteldi. Kendisi her zaman 101 numaralı odada kaldığı için 1981 yılında, 100. yaş gününde 101 numaralı oda anısını korumak ve saygı duymak adına Atatürk Müzesi’ne dönüştürüldü.

VATEL İstanbul, 1. Sınıf Öğrencileri

Vatelliler Atatürk'ün hatıra defterini de imzaladılar.

Atatürk Müzesi, lobi ve Patisserie de Pera turu


OKUL SORUMLUSU
Okulumuz ile iletişime geçin

Okul Direktörü
Banu KIRMAZ
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Maslak Neotech Kampüsü, Maslak 1453 Yerleşkesi Maslak /Sarıyer
İstanbul - TR

Okulumuz ile iletişime geçin
+90 212 210 1010 +90 532 251 5003
3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası