KAMPÜS

Meltem Yılmaz

Bir Okuldan Daha Fazlası


Meltem Yılmaz

Meltem, VATEL İstanbul’da eğitim almak ve aynı zamanda kökenlerini daha yakından tanımak için 2014 yılında Lyon’dan İstanbul’a geldi.

Eğitimi süresince otelcilik alanında hatırı sayılır derecede deneyim kazandı. Mama Shelter İstanbul’da stajyer olarak 5 ay çalışarak hayranlık uyandıran insanlarla tanıştı ve oradaki yenilikçi konsepti deneyimleme şansını elde etti.

Mama Shelter’daki deneyiminden sonra Türk Hava Yolları’nın uluslararası yiyecek tedarikçisi olan DO&CO’da staj yaptı. DO&CO’nun özel etkinlikler bölümünde çalışma şansı yakalayan Meltem, Monza ve Abu Dhabi Grand Prix’lerinde, Milanoda’ki UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, Fransa’da EURO 2016’da gibi etkinliklerde görev aldı. Stajının son iki ayında ise Viyana’da Learning & Performance stajyeri olarak tamamladı.

Meltem DO&CO’daki stajını şimdiki kariyerinin dönüm noktası olarak görüyor; çünkü büyük bir şirket içerisindeki tüm satın alma ve logistick süreçlerinin nasıl işlediğini görme şansını elde etmiş olduğunu belirtti.

İstanbul’da yaşadığı zaman için şöyle diyor: “İnsan yaşadığı şehri, ailesini bırakıp farklı bir ülkede yaşamaya başlayınca biraz çaresiz ve yanlız hissediyor. Ancak yeni insanlarla tanıştıkça, onların da sizinle aynı durumda olduğunu ve aynı şekilde hissettiğini görüyorsunuz. VATEL İstanbul’da eğitim aldığım süre boyunca en keyif aldığım şeylerden biri sınıf arkadaşlarımın benim için bir aileye dönüşmesiydi. En keyif aldığım diğer nokta ise Kadıköy’de yaşadığım için her gün boğazın diğer yakasında bulunan okuluma vapurla gidiyor olmamdı.”

VATEL Istanbul’daki eğitimi süresince Meltem VATEL Marco Polo Öğrenci Değişim Program’ına katıldı ve eğitiminin ikinci yılını VATEL Paris’te başarılı bir şekilde tamamladı. Bu deneyimin kendisine diğer Vatel öğrencileri ile tanışarak iş ve sosyal ağını geliştirme, yeni kurumlar ve yeni kültürler tanıma fırsatı sunduğunu belirtti. Bu program sayesinde kendini daha iyi tanıdığını, çalışırken kendini daha iyi ifade ettiğini ve buna parallel olarak kendine saygısınınarttığını düşünüyor. Şöyle devam etti: “Vatel kendime daha çok inanarak kişiliğimi geliştirmeme ve liderlik vasıflarını kazanmama olanak sağladı. Sınıf arkadaşlarımla hala iletişim halindeyiz ve bir gün büyük bir buluşma organize etmeyi çok istiyoruz.”

Şimdi Meltem, MBA yaparken bir yandan da Avrupa’nın çok uluslu enerji şirketlerinden ENGIE’nin ana merkezinde satın alma departmanında satın alma analisti ve PAD olarak çalışıyor.

OKUL SORUMLUSU
Okulumuz ile iletişime geçin

Okul Direktörü
Banu KIRMAZ
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Maslak Neotech Kampüsü, Maslak 1453 Yerleşkesi Maslak /Sarıyer
İstanbul - TR

Okulumuz ile iletişime geçin
+90 212 210 1010 +90 532 251 5003
3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası