KAMPÜS

Yönetimin Mesajı

Yönetimin Mesajı

İstanbul benzersiz bir şehir...

Asya ve Avrupa’yı birleştiren 15 milyonluk şehrimiz; Türkiye turizmi açısından büyük bir öneme ve potansiyele sahip.

Tarihin, mimarinin, kültürün iş dünyası ve uluslararası ticaretle kucaklaştığı İstanbul’da, turizm ve otelcilik her ne kadar bir süredir talihsiz bir dönem geçiriyor olsa da, uzun vadede İstanbul ve Türkiye'nin hakettiği potansiyele tekrar ulaşacağını umut ediyoruz ve inanıyoruz.

Dünyada ve Türkiye’de her geçen gün büyümekte olan turizm sektörüne paralel olarak, turizm sektöründe nitelikli yönetici ve nitelikli çalışan ihtiyacı da artmaktadır.

Vatel Türkiye olarak, 2013 yılında bu ihtiyaca cevap verebilmek üzere, alanında nitelikli bilgi ve deneyime sahip profesyonellerle İstanbul’da VATEL’in ilk kampüsünü açtık.

Günümüz iş dünyasında aranan en önemli kriterlerden biri alanında "uzmanlaşma". Otelcilik ve özellikle servis sektörü dediğimiz zaman, bu kriter daha da ön plana çıkıyor. Üniversiteden mezun olur olmaz bir işe girebilen ama hiç iş dünyası tecrübesi olmayan özellikle "Millenials" dediğimiz kuşak hem büyük bir hayal kırıklığına uğruyor, hem de işverenle arasında ciddi bir iletişim problemi yaşıyor. Otelcilik, 7 gün/24 saat hizmet veren bir meslek alanı ve dolayısıyla kurum içi iletişimin aksamadan ilerlemesi gerekmekte. VATEL okulları tam da bu noktada farkını ortaya koyuyor. Henüz birinci sınıftan başlayarak, öğrencilerimize uluslarası otellerde uzun dönemli ve zorunlu olarak verdiğimiz "uygulama" eğitimleri, iş hayatına giderek artan dozlarla; ancak yumuşak bir geçiş sağlıyor. Bir VATEL mezunu, 3 yıllık eğitimi sonrasında mezun olduğunda, bir yıldan fazla bir iş tecrübesini de cebine koymuş oluyor.  Bu iş tecrübesi, farklı ülkelerde, farklı kültürlerde, dünyanın her tarafından gelen misafirleri ağırlayan prestijli otellerde edinilen bir deneyim anlamına geliyor. Dolayısıyla bir VATEL mezunu, iş hayatının zor taraflarını zaten tanımış, zorluklarla mücadele edebilmeyi öğrenmiş ve iyi iletişimin önemini bilerek iş hayatına adım atmakta, bu da onun hep bir adım önde olmasını sağlamaktadır.

VATEL olarak, "Dünyanın En İyi Otelcilik Okulu*" seçilmiş olmanın sorumluluğuyla, tamamen turizm ve otel yöneticiliği konusunda uzmanlaşmış eğitimler vermeye odaklıyız. Öğrencilerimizin %97'si, henüz mezun oldukları yıl içerisinde iş sahibi olabilme ayrıcalığını yaşamakta.

Günümüzde turizm global geçerliliği olan bir meslek. Mezunlarımız sadece kendi ülkelerinde değil, dünyanın bütün noktalarında çalışma fırsatına ve avantajına sahipler. Millenials kuşağının "meta"ya değil, "deneyim"e değer veren anlayışı, bu mesleği bu anlamda eşsiz kılmakta. Aldıkları eğitim ve edindikleri uluslararası deneyim sonucunda, yapmaları gereken tek şey dünyanın neresinde çalışacaklarını hayal etmek. VATEL'in tüm dünyaya yayılmış 30,000 mezunu, yeni mezunlarımıza bu anlamda sonsuz desteklerini sunuyor.

Son dönemlerde ülke olarak yaşadığımız tüm zorluklara rağmen, gerek İstanbul’a gerek Türkiye’nin farklı bölgelerine yatırım yapan birçok uluslararası otel zincirinin varlığı da turizmin geleceği konusunda bizlere umut vermektedir. 

Vatel’in İstanbul’da açılma amacı da bizim bu ülkenin kaynaklarına güvenimizin bir parçasıdır. Ülkemizin dünyaca tanınan misafirperverliğini ve hoşgörüsünü, uluslararası turizm ve otelcilik değerleriyle buluşturup, sektördeki kalite çıtasını yükseltmeyi ve bu konuda "örnek okul" olmayı hedefliyoruz. İyi niyetle ve inançla çıktığımız bu yolda, gücümüzü öğrencilerimizin istek ve azminden, mezunlarımızın bizi gururlandıran başarılarından ve sektör profesyonellerinin markamıza olan inanç ve desteklerinden alıyoruz.

Geleceğin turizm yıldızları VATEL İstanbul’da yetişecek. Başarı hikayelerinin ilk satırları bizimle yazılacak.

"Dünyanın En İyi Otel Yöneticiliği Okulu"nda yer alacak gençlerimize şimdiden “hoş geldiniz” diyorum.

Unutmayın; "Vatelien" olmak, bir ayrıcalıktır...

 

*World Hospitality Awards kapsamında, 1000'den fazla sektör profesyonelinden oluşan jüri oylarıyla

 

OKUL SORUMLUSU
Okulumuz ile iletişime geçin

Okul Direktörü
Banu KIRMAZ
NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Maslak Neotech Kampüsü, Maslak 1453 Yerleşkesi Maslak /Sarıyer
İstanbul - TR

Okulumuz ile iletişime geçin
+90 212 210 1010 +90 532 251 5003
3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası