İŞ OLANAKLARI

VATEL ile iş hayatına hazırsınız

VATEL ile iş hayatına hazırsınız

Bir diplomadan çok daha fazlası : Profesyonel Yaşam !

Mezuniyetlerinden hemen sonra, Vatel mezunları büyük bir özgüvenle iş hayatına atılırlar. Verilen eğitimin teoriden çok pratiğe yönelik oluşu sayesinde, öğrencilerimiz iş hayatına bir adım önde başlar. Türkiye’de bulunan birçok üniversite, 4 yıllık eğitim süresince maalesef sadece birkaç aylık staj imkanı sunuyor.
Vatel’de ise, öğrencilerimiz Fransız Bachelor’s Degree (Lisans) diplomasını 3 yılda almaya hak kazanıyorlar. Eğitim gördükleri 3 yılın (36 ay) toplamda 20 ayı tamamen pratik eğitimlere ve stajlara ayrılıyor. Bu sayede, öğrencilerimiz dünyanın hangi ülkesinde, hangi otelinde çalışırsa çalışsın büyük bir rahatlık ve özgüvenle işini yapıyor. Bu sayede kendilerini üstlerine kabul ettirmeleri ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanmaları da kolaylaşıyor.
Yapmış olduğumuz özel iş anlaşmaları sayesinde, öğrencilerimizin %97'si, henüz mezuniyetinin ilk yılında uluslararası bir otel veya restoranda iş sahibi oluyor. Üstelik, yüksek profilli işlerde! Uzman veya orta düzey yönetici yardımcıları (resepsiyonist, restorant kaptanı, rezervasyon sorumlusu, satış-pazarlama sorumlusu, insan kaynakları sorumlusu, kat şefi, vb) olarak otellerin farklı departmanlarında iş sahibi oluyorlar.

Lisans diplomasından sonra Uluslararası Otel Yönetimi Yüksek Lisans programına kayıt olan mezunlarımız ise, daha mezun olurken yönetici yardımcısı pozisyonlarında dünyanın sayılı otellerinde iş sahibi oluyor.

Bir Vatel öğrencisini diğer okullarda eğitim gören öğrencilerden ayıran en büyük özellik, daha okulun ilk gününden itibaren iş adamı veya iş kadını olarak yetiştirilmek üzere tasarlanmış bir programda eğitim görmesidir. Böylelikle öğrenci diplomasını alıncaya kadar, bir otelin içindeki en basit işlerden, yönetim kademesine kadar bütün bölümlerde ve kademelerde deneyim sahibi olur.

 

« Türkiye’nin en iyisi » olmak için, yurt dışına açılmak :

Ülkemizde eğitim veren turizm ve otelcilik kurumlarının bir çoğu, maalesef uluslararası düzeyde bilgi ve yeterlilik sağlayamamaktadır. Ayrıca, diplomaları ülkemiz dışında Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde neredeyse bilinmemekte, başarı hikayeleri duyulmamaktadır. 35 yıllık bilgi birikimi ve 30.000 kişilik mezun ağıyla Vatel, bugün dünyanın lider otel işletmecilik okulu olmakla beraber, mezunlarına ve öğrencilerine de son derece kaliteli iş ve staj imkanları sunmaktadır. Her Vatel öğrencisi, Bachelor’s Lisans programının 2. Yılında zorunlu yurt dışı stajı yapmaktadır. Bugün, otelcilik sektöründe bütün işverenler CV’de diplomadan sonra iş tecrübelerine, yurt dışı deneyimlerine ve yabancı dillere bakmaktadır. Bunun bilincinde olarak, Vatel’de hem öğrencilerimize ingilizce dışında seçmeli bir yabancı dil, hem dünyanın en değerli otellerinde uluslararası staj imkanları sunuyoruz.
Bu stajlar sırasında öğrencilerimiz hem farklı kültürleri ve dilleri öğreniyor, hem farklı ülkeleri tanıyor hem de az da olsa stayer maaşı alarak, staj sonunda gittikleri ülkeyi gezme imkanına sahip oluyor. Staj için öğrencilerimizi gönderdiğimiz bazı ülkeler : ABD, Kanada, Fransa, İspanya, Almanya, Belçika, İskoçya, İngiltere, Malta, Dubai, Abu Dhabi, Katar, Maldivler, Tayland, Mauritius, Tunus, Fas, Meksika, Arjantin, Filipinler, Singapur, Endonezya vb…
Mezunlarımız yurtdışı deneyimi edindikten sonra, dilerlerse çok daha deneyimli ve özgüvenli olarak ülkemize dönüp turizm ve otelcilik dünyasında kariyerlerine bir basamak önde başlayabilirler. Böylelikle Türkiye’nin turizm ve otelcilikteki geleceğine büyük katkı sağlarlar.

 

Amaç sadece otelerde çalışmak mı ?

Otelcilik eğitimi almanız sadece otellerde çalışacaksınız demek değil elbette… Coca Cola, Apple, Mercedes, Sony, Airbus, Tesla gibi firmalarda kongre ve seyahat organizasyonu departman yöneticisi olabilir, UEFA gibi otelcilikle tamamen farklı bir kuruluşta yöneticilerin, Şampiyonlar Ligi gözlemcilerinin veya uluslararası kulüplerin seyahat, kongre, toplantı organizasyonlarını yönetebilirsiniz! Veya dünyanın en görkemli konser, düğün, parti organizasyonlarını yapan bir şirketin başında olabilirsiniz! Emin olun, şu anda bu mesleklerde çalışan VATEL mezunları mevcut..! Neden bir sonraki siz olmayasınız? 

 

Vatel mezunlarının bazılarının staj ve iş deneyimini aşağıda bulabilirsiniz :

 

Helene Myon,  2011 mezunu, Curty's Paris'de Araştırma Geliştirme Departman Müdürü 
"Bir VATEL öğrencisi için, son staj tecrübesini ilk iş deneyimine dönüştürmek oldukça normal bir durum." 

Jean-Baptiste Karsenty, 1988 mezunu, Meribel'de "La Mobylette Jaune" isimli web iletişim ajansı sahibi

"3. sınıfta stajım biter bitmez, aynı otelde işe başladım. Yavaş yavaş otel yönetimine kadar yükseldim. Acemi bir stajyer olarak başladığımı düşünürseniz, hatırı sayılır bir tırmanış gerçekleştirdim! "

Click here for her Success Story:

Jenna LI, 2013 mezunu, Dubai Ritz Carlton'da Toplantı & Özel Etkinlikler Yöneticisi

"Sınavlarım 2012 yılının Ekim ayında bitti. Birkaç gün sonra uçağa atlayıp Dubai'ye gittim ve Ritz-Carlton'daki staj maceram başladı. Üç ayın sonunda ise aynı yerde işe alındım."
Click here for her Success Story:

 

  3 ADIMDA

Kendİnİze uygun eğİtİmİ bulun
Sadece birkaç
adımda!

MARCO POLO
Öğrenciler,
kendinizi
dünyaya açın

Daha fazlası
Master deneyimleri
Uluslararası otel yöneticisi

Daha fazlası