EĞİTİM DÖNEMLERİ

Postgraduate degree

 

MBA Vatel
International Hotel Management

 

Directeur d'Hôtellerie internationale

 

Certified State Degree level I

Kabul Şartı : Lise Diploması + Lisans Diploması + Vatel Sınavı

Fransa’da

Baccalauréat +2/+3 additional studies**

Avrupa’da

Certificat de fin d’études secondaires +3 additional studies**

Türkiye’de

4 Yıllık Lisans Diploması**

Diğer Ülkelerde

Undergraduate Degree**

**Farklı bir okul veya üniversiteden Lisans diploması almış olan öğrenciler, Master programına (Hazırlık sınıfını okumadan) direkt olarak kayıt yaptırabilirler.

Amaç: Analitik veri ve karar verme yöntemleri yanı sıra pratik yöneticilik deneyimi. Özellikle turizm alanları ve uluslararası otelcilik sektöründe, girişimci niteliklerini geliştirmek amacıyla genel olarak iş dünyasına açık bir profil geliştirmek. 

Hazırlık Yılı: Hangi lisans diplomasına sahip olursa olsun, Uluslararası Otel Yöneticiliği programını seçip kariyerini bu yönde şekillendirecek öğrenciler için geliştirilmiş bir yıllık eğitim dönemini kapsar. Teorik eğitimler sonucunda öğrenciler yabancı bir ülkede en az 4 aylık staj yapar.

Management 4: Öğrenciler yavaş yavaş analiz ve şirket yönetimi becelerilerini kazanmaya başlar. Karar alma aşamalarının zorlu ve farklı süreçlerini öğrenip, iş dünyasının gerçeklikleriyle yüzleşirler.

 Management 5: Öğrenciler şirket yönetim stratejilerinin kilit noktalarını ve önemli yönlerini öğrenir. Mezun olurken bir otelde yöneticilik veya yönetici yardımcılığı görevini üstlenmeye hazırdır. Öğrenci isterse, 10 ayrı uzmanlaşmış Master Programı’ndan birini seçerek kariyerine kendini daha güçlü hissettiği bir uzmanlık alanıyla başlar.

 

VATEL'i ARA
VATEL ISTANBUL
Banu KIRMAZ
Prof. +90 212 210 1010 +90 532 251 5003